Шампионът Работнички (Скопие) победи гостуващия Гостивар с 89:78 (29:19, 12:18, 19:25, 29:16) в среща от 11-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Македония.

Българският национал Чавдар Костов изигра добър мач за победителите. Той завърши с 12 точки, 6 борби, 1 асистенция и 3 отнети топки за 33 минути като титуляр.

Работнички е лидер в класирането с девет победи и една загуба, колкото има и Блокотехна на второто място.

- - -

Българинът Йордан Минчев отбеляза 12 точки за тима на Истанбул ББ, който загуби от гостуващия Бююкчекмедже със 78:97 (24:18, 15:18, 20:29, 19:32) в среща от 12-ия кръг на баскетболното първенство на Турция.

Минчев започна като титуляр и спечели още 4 борби за 26:37 минути игра.

Истанбул ББ е на предпоследно място в класирането с две победи, девет поражения и мач по-малко.

- - -

Българският национал Павел Маринов игра 29 минути като титуляр за френския втородивизионен тим Каен, който загуби като гост от Виши с 81:96 (43:46) в среща от 11-ия кръг в баскетболната Лига Про Б.

Маринов се отличи с 12 точки, 7 борби и 6 асистенции.

Каен има две победи и девет загуби и заема 17-о място в класирането от общо 18 отбора./БТА