Шампионът на Македония Работнички допусна първа загуба от началото на сезона в местното първенство.

Тимът отстъпи като гост на лидера Блокотехна с 61:75 (20:22, 13:17, 15:19, 13:17) в дербито от осмия кръг на шампионата.

Българският национал Чавдар Костов игра 38:18 минути за Работнички и беше най-резултатен с 16 точки. Той добави 3 точки, 2 асистенции и 4 отнети топки.

Отборът е втори в класирането с шест победи, една загуба и мач по-малко.

В същото време тимът на Капошвари, с Иван Лилов в състава си, победи като гост Алба Фехервар с 89:67 точки в мач от деветия кръг на унгарското първенство.

Алба е съперник на българските Левски Лукойл и Балкан във втората групова фа на турнира за Купата на ФИБА Европа.

Българският баскетболист беше титуляр и за 21 минути се отчете с 5 точки, 3 борби, 3 асистенции и 1 отнета топка.

Капошвари е на 12-о място в класирането от 14 отбора с три победи и шест поражения, а Алба заема осмата позиция с 4-4. /БТА