Шампионът Гюсинг, с българите Чавдар Костов и Александър Янев в състава си, се класира за финала на първенството на Австрия по баскетбол.

Тимът се наложи над Капфенберг със 103:98 (17:18, 21:20, 29:21, 22:30, 14:9) точки след продължение като гост, спечели полуфиналната серия с 3:0 победи и ще защитава титлата си.

Александър Янев завърши с 8 точки, 4 борби и 2 асистенции за 27 минути като резерва. Чавдар Костов започна като титуляр и се отличи с 2 точки, 3 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка за 31:18 минути.

За победителите силен мач изигра бившият баскетболист на Лукойл Академик Кристофър Дън, който реализира 33 точки.

В спор за титлата Гюсинг ще срещне Цептер Виена. Играе се до три успеха от пет мача, а първата среща е на 25-и май./БТА