Българинът Деян Иванов донесе успеха на своя КК Сплит над Юнион Олимпия със 75:74 точки в поредния кръг на Адриатическата лига. Националът Иванов блокира изстрела на Крис Буукър и сложи нов „скалп” в ръцете на съотборниците си.

Близнакът завърши с 15 точки, 5 борби и 2 асистенции за 30 минути на терена. Хърватският тим поведе с 24:18 точки след първата четвъртина, а разликата достигна 10 точки през втората част – 38:28. Олимпия обаче съумя да стопи малко аванса на домакините до 40:35 точки на почивката, а после започна доста по-агресивно през второто полувреме.

След 30 минути игра КК Сплит имаше 3 точки преднина – 57:54 точки, а в последните 10 минути водачеството постоянно се сменяше. Развръзката дойде 19 секунди преди края на двубоя при 75:74 в полза на Деян Иванов и компания. Словенците обаче на успяха да реализират при последната си атака и то благодарение на чадър на близнака срещу Буукър. В предишното нападение за домакините Деян пък вече бе реализирал кош и фаул за точката преднина. КК Сплит е 9-ти във временното класиране с 5 победи и 5 загуби в актива си в Адриатическата лига.