Само победи записаха българските представители, които играха днес в италианската елитна баскетболна лига. Деян Иванов, Ибрахим Джабер и Ърл Роулънд се поздравиха с успех, като от всички най-силно се представи последният.

Роулънд, който игра за България на Европейското първенство в Полша през септември, бе най-резултатен за своя Ваноли Кремона при победата над Бенетон Тревизо с 95:73. Ърл Джеръд Роулънд бе титуляр и игра 31 минути, за които записа 24 точки, четири асистенции и три борби. Кремона натрупа сериозен аванс още в първата четвърт, в която тимът вкара 31 точки, срещу само 16 на Бенетон. Останалите части бяха по-равностойни, но отборът от Тревизо не успя да настигне домакините.

С коефициента си 37, Роулънд стана и най-полезен играч на целия кръг в Италия.

Деян Иванов бе резерва, но игра 26 минути за Монтегранаро при успеха над Наполи със 78:51. Близнакът завърши с девет точки и седем борби. Въпреки сериозния аванс на края, Монтегранаро изкова победата едва в последната четвърт, когато неаполитанският отбор вкара едва три точки, при това в последната минута от срещата.

Лотоматика Рома също записа победа, като гост на Скаволини, с 84:73. Ибрахим Джабер игра 35 минути на обичайния си титулярен пост, и реализира 11 точки, но нямаше ден от тройката, и успя само при един от петте си опита оттам.

По-рано днес Варезе загуби от Виртус Болоня с 68:78, но Христо Захариев не се появи в игра за домакините.

В класирането Лотоматика е на осма позиция, Варезе е 11-ти, Кремона – 12-ти, а на 13-то място се намира Монтегранаро.