Отборът на Истанбул ББ, в който играе Йордан Минчев, победи гостуващия Афион Беледиеспор със 75:70 (18:16, 17:23, 22:17, 18:14) в среща от 20-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Турция.

Българският национал получи близо четири минути игрово време, в които не успя да се разпише.

От съотборниците му се отличи Теръл Холоуей с 26 точки, 6 борби и 5 асистенции. Истанбул ББ е на предпоследното 14-о място в класирането с 4 победи и 13 загуби от началото на сезона.

Сан Салваторе, с българката Катрин Стоичкова в състава си, загуби от гостуващия Сан Джовани със 71:77 в мач от 22-ия кръг на Серия А2 по баскетбол за жени.

Националката до 20 години игра 15 минути като резерва и завърши с 2 точки, 5 борби, 3 асистенции и 1 отнета топка.  Сан Салваторе е с баланс от 11-11, което го поставя на девето място във временното класиране./ БТА