Стартът на испанското баскетболно първенство бе неуспешен за отборите с българи в състава. Менорка с Калоян Иванов загуби при гостуването с на Манреса със 79:87 точки. Калоян вкара 15 точки и овладя 3 борби за 23 минути на терена. Валядолид на Васко Евтимов пък падна като домакин от гранда Барселона със 77:86 точки, а баскетболистът с френски паспорт реализира 2 точки, плюс 3 борби за 17 минути.

Тимът на Севиля без възстановяващия се от контузия национал Филип Виденов претърпя поражение като гост от Гран Канария с 61:68 точки.

Ховетут пък победи Фуенлабрада с 97:73, а Реал Мадрид преодоля Памеса Валенсия с 68:61 точки.

Начело след първия кръг в АСВ е Ховентут пред Гранада и Барселона. Именно словенският гард на Барса Яка Лакович стана Най-полезен играч на старта на шампионата. В следващия кръг Севиля е домакин на Фуенлабрада, Менорка приема Хирона, а Валядолид гостува на временния лидер.