Йордан Бозов изигра най-силният си мач за Форд Бургос, но отборът му претърпя нова загуба в първенството на втората по сила испанска дивизия LEB Oro. Националният гард постигна актив от 22 точки, 5 асистенции и 4 борби за коефициент от 26 за общо 26 минути на терена. Въпреки, че влезе като резерва Бозов заедно с Диего Грипо бяха най-добрите за домакините, които загубиха от Лече Рио Бреоган със 75-86.

Срещата бе оспорвана до началото на последната четвърт, в която Форд Бургос спряха да вкарват и закономерно загубиха. Те отбелязаха само 11 точки в последните 10 минути срещу 19 на съперника.

За гостите амерканецът Морис Джефърс вкара 20 точки.

В момента Форд Бургос вече е предпоследен в класирането на втора испанска дивизия, като последния Агуа де Валенсия има мач по-малко. Идният петък пък точно този отбор ще бъде съперник на Бозов и неговите съотборници, които ще имат възможност да запишат първа победа у дома през този сезон.