Отборът на Йордан Бозов, Форд Бургос постигна първа победа през новия сезон в испанската втора лига. Бургос спечели като гост на Унион Балонсесто Ла Палма 107-104 след продължение.

Бозов бе сред най-добрите в своя тим и имаше голям принос за победата. Данчо бе на терена 36 минути и завърши двубоя с 15 точки, 6 борби и 3 асистенции, съобщава bulgarianbasket.com.

Срещата бе интересна и завързана от началото до края си. Домакините поведоха в началото на двубоя и водеха с 50-45 след първото полувреме. Второто отново протече равностойно, като този път гостите от Бургос го спечелиха с пет точки и така се стигна до продължение. В него гостите показаха по-здрави нерви и след 16-13 спечелиха първа победа през новия сезон.

Себастиян Рамон Ароча от домакините бе най-резултатен в двубоя с 20 точки. За гостите Диего Ло Грипо и Диего Гарсия вкараха по 18.