Българският баскетболен национал Божидар Аврамов се контузи при победата на Асесофт Плоещ над гостуващия Тимишоара с 85:77 (16:16, 21:18, 30:25, 18:18) точки в първа среща от четвъртфиналите в турнира за Купата на Румъния по баскетбол за мъже. Реваншът е на 24-и март.

Аврамов получи травма на дясното коляно и се очаква днес да преминe медицински изследвания.

Отборът на Елан Шалон загуби като гост от Страсбург с 84:85 (21:18, 24:20, 16:22, 23:25) точки в мач от 24-я кръг на баскетболното първенство на Франция.

Българинът с френски паспорт Илиан Евтимов игра 24 минути като резерва за Шалон и завърши с 11 точки, 2 борби и 2 отнети топки.

Елан Шалон е на 12-о място в подреждането с 11 успеха и 13 поражения. Лидер е Страсбург с 21-3./БТА