Отборът на Сепси, с българската националка Борислава Христова в състава си, постигна 18-а поредна победа в женското баскетболно първенство на Румъния. Тимът спечели убедително гостуването си на Александрия, където играят Александра Петрова и Анна-Мария Коляндрова, с 97:49 (23:22, 34:11, 20:7, 20:9) в мач от 19-ия кръг на шампионата.

Христова излезе като титуляр и за 20 минути записа 18 точки (4 тройки), 4 борби, 3 асистенции и 1 отнета топка.

Коляндрова също започна в стартовата петица за домакините и завърши с 7 точки, 8 борби, 3 асистенции. Петрова се включи от пейката и за 24 минути се отчете с 3 точки, 2 борби и 1 асистенция.

Сепси е без поражение от началото на сезона и е едноличен лидер в класирането, а Александрия е на десета позиция с баланс 3-14.

Автор: Ива Кръстева/БТА