Българинът Бойко Младенов започна отлично в баскетболното първенство на Кипър. Центърът бе избран за Най-полезен играч на мача при победата на неговия Аполон Лимасол над ЕНАД като гост със 79:70 точки. Младенов отбеляза 15 точки и овладя 9 борби за 29 минути на терена, съобщи bulgarianbasket.com.

Аполон дръпна в резултата с 11 точки в третата четвърт, въпреки че първото полувреме бе доста оспорвано. ЕНАД е един от добрите клубове в кипърското първенство и затова успехът на тима от Лимасол е много ценен.

Младенов премина в кипърския клуб през лятото, а негов съотборник там е и македонецът Синиша Аврамовски, който също се подвизаваше в българския шампионат миналия сезон. Аврамовски записа 6 точки за Аполон.