Американецът с български паспорт Родерик Блекни и неговият турски тим Тюрк Телеком постигнаха втора победа в местното първенство. Тюрк Телеком надви като гост Пинар Кършияка със 71:64 точки, а Блекни завърши с 9 точки, 3 борби и 2 асистенции. Така тимът на гарда е трети във временното класиране след Фенербахче и Галатасарай, които са със същия актив от 2 победи до тук.

Домакините имаха преднина при 37:33 точки на почивката, но Тюрк Телеком стигна до успеха след силна последна четвъртина, в която Блекни и съотборниците му отбелязаха 25 срещу само 13 точки за Пинар Кършияка.

Тюрк Телеком също като българския ЛукОйл Академик очаква началото на груповата фаза на Еврокупата, а натурализираният Родерик Блекни ще може да вземе участие в двубоите след като плати глоба от 20 хиляди евро, защото не се отзова на повиквателната от Пини Гершон за националния отбор на България през лятото.