Барселона постигна първа победа за сезона в Лига АСВ, след успех в гостуването на Манреса с 56:50.

Без голяма част от титулярите си, отсъстващи заради контузии, "каталунският" тим не бе много убедителен, но взе победа за старт на сезона.

Александър Везенков игра 18 минути в срещата, като се отчете с четири точки, две борби и асистенция.

Везенков се появи за първи път на терена в третата минута от втората четвъртина, след като в първата двата тима си вкараха само общо 14 точки. Той игра до почивката, като реализира един фаул.

Първото полувреме приключи с 0 точни от 28 опита от тройката общо за Манреса и Барса.

Българският национал влезе в игра отново минута и половина преди края на третата част, при седем точки аванс за Барса. Единственият му кош от игра падна за 31:45, от тройката.

Анте Томич завърши с 13 точки и 11 борби за Барселона, а Скот Съгс вкара 14 за Манреса.

Гледай тази вечер, по Нова спорт, от 20.30 часа Гран Канария - Тенерифе.