Отборът на Барселона допусна трета загуба в Евролигата, след като отстъпи с 52:59 като гост на Олимпиакос в мач от седмия кръг на турнира. И двата отбора направиха много слаб мач, като това важи в пълна сила за каталунците, които в никоя от четирите части не успяха да реализират повече от 16 точки. Особено слаба бе втората, в която гостите отстъпиха с 9:11.

Българският национал Александър Везенков игра 17 минути за отбора на Барселона, в които записа 3 точки, реализирайки при единствената си стрелба от зоната за три точки.

Най-резултатен за Барселона бе Джонатан Холмс с 13 точки, а Тайрийс Райс завърши с 11. За победителите от Олимпиакос ветеранът Василис Спанулис вкара 15 точки, а Ерик Грийн завърши с 9. За Олимпиакос това бе четвърта победа.

В класирането Олимпиакос е шести, а Барселона е на осмо място, като и двата отбора имат по 4 победи и 3 загуби.