Барселона с българския национал Александър Везенков достигна до плейофите в баскетболната Евролига след важен успех с 66:59 като гост на Жалгирис Каунас.

Двубоят не бе никак лесен за каталунците, които на почивката губеха с 6 точки, но успяха да поемат водачеството след третата четвърт, а през последните 10 минути затвърдиха ценната победа.

За разлика от повечето мачове в Евролигата, този път Александър Везенков получи доста минути на паркета. Българинът бе в игра 15:30 минути, но за съжаление не успя да реализира при двата си опита за 2 точки и при единствения си изстрел от тройка. Везенков обаче се отчете с 4 борби.

Най-резултатен за каталунците бе Пау Рибас с 14 точки, Джоуи Дорси добави 12. За Жалгирис Вечвагарс реализира 13 точки.

Така Барса завърши втората групова фаза с 8 победи и 6 загуби и си осигури място на четвъртфиналите преди изиграването на останалите последни мачове в групата. Жалгирис пък остана на последно място в група F със само 2 победи и 12 загуби.