Арис записа пета победа за сезона в първенството на Гърция по баскетбол за мъже. Тимът от Солун победи гостуващия АЕК с 86:75 (23:11, 18:25, 26:16, 19:23) точки в мач от деветия кръг.

Българският национал Александър Везенков игра 36 минути като титуляр и се отличи с 15 точки, 3 асистенции и 3 отнети топки. Арис има пет победи и три загуби, като се очаква решение за прекратения двубоя с ПАОК. Отборът заема пето място в класирането.

Университатя Клуж загуби с 68:96 точки от Тимишоара в среща от десетия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Румъния. За гостите Васил Кьосев игра 26 минути като титуляр и завърши с 11 точки, 3 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка.

Университатя е на последно място в подреждането с десет загуби и без победа от началото на сезона.

Шампионът Гюсинг, с българина Александър Янев в състава си, победи Фюрстенфийд с 81:69 точки като гост в среща от 15-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Австрия.

Янев беше резерва и завърши с 21 точки, 8 борби, 1 асистенция и 2 откраднати топки за 29 минути. Другият българин Чавдар Костов не игра в мача поради контузия.