Деян Иванов изигра поредния си силен мач за КК Сплит, но усилията му не се увенчаха с успех. Отборът му загуби като гост на Хемофарм в Сърбия със 78-83.

Двама състезатели на гостите ги държаха в мача през цялото време. Това бяха Марлън Гарнет, завършил с 35 точки и Иванов, отчел се с 20 точки, 6 борби и 1 „чадър”. Двамата общо вкараха 55 от отборните 78 точки.

Срещата бе много изравнена през цялото време. След първата Хемофарм водеха с 2, на почивката пък Сплит имаше 2 точки преднина. След третата част на електронното табло бе фиксирано равенство (65-65).

След тройка на Гарнет КК Сплит поведоха със 73-71. Сякаш обаче усилията им в този мач стигнаха дотук. Домакините от Вършац вкараха следващите 9 точки и поведоха със 7 (80-73). Гостите чрез Иванов и Хървое Перич намалиха до само 2 разлика, но тройка на Миливое Божович сложи точка на спора. Същият вкара най-много за Хемофарм – 23 точки.

След този кръг КК Сплит са на девета позиция с 8 победи и 11 загуби, но могат да бъдат изместени утре, тъй като ФМП Железник едва ли ще пропусне удобния момент да спечели срещу последния във временното класиране отбор на Геоплин Слован.

В челото единият от възможните съперници на Лукойл Академик в турнира за купата на УЛЕБ Задар победи у дома лидера в класирането Партизан Белград със 70-54. Друг евентуален опонент на „студентите” Будучност от Подгорица спечели срещу Войводина със 73-54.

Във всичките 6 изиграни срещи от мъжката Адриатическа лига домакините успяха да запишат победи.