Ззвездата на Денвър Нъгетс Кармело Антъни постигна рекорд на НБА с 33 точки в една четвърт при победата на своя отбор над Минесота Тимбъруулвс със 116:105. Той вкара 33 точки в третата част и завърши мача с 45 точки, като направи и дабъл-дабъл, спечелвайки и 11 борби.
Антъни изравни рекорда от 33 точки в една част на Джордж Гервин от Сан Антонио, записан преди 30 години - на 9 април 1978-а срещу Ню Орлиънс.

„Точките просто валяха, но това беше част от битката. Отдавна не съм се чувствал така”, каза пред репортери след мача Кармело Антони, който в началото на сезона лекуваше контузия.

Ал Харингтън отбеляза своите рекордни за сезона 39 точки и е с най-голям принос за победата на Ню Йорк като гост на Ню Джърси. Уилсън Чандлър вкара 24 точки за нюйоркчани, а от домакините най-резултатен бе Девин Харис с 32.

Сръбската звезда на Ню Орлиънс – Предраг Стоякович, надмина границата от 12 000 точки в своята кариера в НБА. Педжа който е известен с точната си далечна стрелба, премина заветната граница именно с изстрел от тройката и завърши мача с общо 17 точки за Хорнетс. Рекордьор за всички времена в НБА е Карим Абдул Джабар с 38 387 точки.

Леброн Джеймс вкара 29 точки, а Мо Уилямс прибави 27 за победата на Кливлънд над Филаделфия. Това е десетата поредна победа на Кавълиърс, който е начело в класирането на Централната дивизия на Източната конференция.

Аржентинецът Ману Джинобили отбеляза 27 точки за Сан Антонио при завръщането си след лечение на контузия. Тим Дънкан, който изигра своя мач номер 1000 в редовния сезон и в плейофите на НБА, прибави 19 точки и спечели 11 борби за Сан Антонио. От Атланта най-резултатен бе Джо Джонсън - 29 точки.