В мач от група В световният шампион и европейски вицешампион Испания победи след продължение домакините от Китай с 85:75 точки, след като редовното време завърши 72:72.

В допълнителните 5 минути домакините не издържаха психически, вкараха само 3 точки срещу 13 за испанците и загубиха мача.

Испанците губеха с 14 точки в края на третата част, но Марк Гасол изравни 72:72 19.7 секунди преди последната сирена.

Пау Гасол пък взе нещата в свои ръце. Яо Мин извърши петото си лично нарушение срещу него и напусна мача, а след това вкара два наказателни удара за 79:74.

Пау Гасол завърши с 29 точки, а Руди Фернандес добави 21 за Испания, докато за Китай с по 15 точки се отличиха Чжу Фангу и Ван Чжъчжъ.

За Испания това бе втора поредна победа, а домакините загубиха от САЩ в първата си среща.

В другия мач Гърция се наложи над Германия с 87:64 точки.

Дирк Новицки записа 13 точки за Германия, а с по 11 завършиха Свен Шулце и Демънд Грийн.

За бившия европейски шампион и световен вицешампион Гърция Василиос Спанулис се отчете с 23 точки, а Теодорос Папалукас добави 15.