Сръбският шампион Цървена звезда победи с 85:76 (31:20, 13:20, 12:25, 29:11) германския клуб Байерн Мюнхен и спечели квота за втората групова фаза на баскетболната Евролига. Звезда излезе от група А с трето място, докато баварците са елиминирани с пета позиция.

Цървена звезда, подкрепян от 7 хиляди привърженици в зала "Пионир" в Белград, преодоля дефицит от девет точки през второто полувреме благодарение на отличната игра на 20-годишния Марко Гудурич. Той отбеляза девет от общо 16-те си точки в последната четвъртина и беше в основата на пълния обрат за домакините. Нещо подобно рано в мача направиха и гостите от Мюнхен, които отстъпиха с 20:31 в първата четвъртина.

"Не съм си представял и в най-смелите ми мечти, че ще бъда днес на терена и ще бъда в основата на обрат в толкова голям мач, какъвто е този. Играхме по-добре, но дълго време просто не успявахме да се откъснем от Байерн. Надявам се този обрат да бъде повратна точка за нас и да донесе голямо щастие на феновете ни", каза след мача Гудурич, който играе първи сезон като професионалист.

Топ 16 на Евролигата е съставен от две групи, в които сили мерят по осем отбора в схема домакинство и гостуване. От група А излязоха още турският Фенербахче, руският Химки и испанския Реал Мадрид.

В петък вечер испанският вицешампион Барселона загуби като гост на Локомотив Кубан (Русия) със 74:78 (17:18, 18:11, 25:25, 14:24) точки в среща от последния 10-и кръг в група С. Българският национал Александър Везенков игра 16:46 минути като резерва за испанския тим и завърши с 8 точки, 1 борба и 1 асистенция.

Барселона изигра слаба последна четвърт, която им костваше победата. За домакините се отличиха Малкълм Дилейни с 19 точки и Антони Рандолф с 16 точки и 7 борби. За Барселона най-полезни бяха Хуан Карлос Наваро с 22 точки и Анте Томич със 17 точки.

Локомотив Кубан завършва като лидер в класирането в групата с 8 победи и 2 загуби, а Барселона завършва на второ място с 6-4. И двата тима продължава във втората групова фаза на турнира.