Цървена звезда с Филип Виденов в състава си започнаха с победа участието си в Топ 16 на Еврокъп. Сърбите се наложиха със 65:60 над чешкия Нимбурк в среща от група L. Българският национал Виденов игра 20 минути и записа актив от четири точки, четири борби и три асистенции. Звезда бе без един от основните си състезатели Тадия Драгичевич, който преди броени дни премина в италианския Лотоматика Рома.

Пред малко повече от 6000 души в „CEZ Арена” Звезда изоставаше с пет точки на почивката, но навакса със силна защита в третата част. В този период Нимбурк отбеляза само осем точки, срещу 16 на съперника.

Интригата обаче се запази до края на срещата. Три минути преди сирената Звезда водеше само с 2 точки – 60:58, а след един тайм-аут преднината на сърбите стана пет. Момчетата на Александър Трифунович запазиха хладнокръвие в решителните мигове и отбелязаха наказателни удари, за да затвърдят успеха си. При 63:60 Нимбурк имаше шанс за тройка, която да изравни резултата, но топката не пожела на влезе в коша.

Майк Тейлър бе най-резултатен с 19 точки за Звезда, а с 14 за домакините завърши Петър Бенда.

В следващия си мач за Еврокъп, Цървена звезда чака Гран Канария на 2 февруари.