Цървена звезда постигна страхотен успех над Динамо Москва в първи мач от турнира „Еврокъп”. Сърбите се наложиха със 76:67 пред пълните трибуни на зала „Пионир”, като сътвориха обрат срещу руския гранд, и продължават да се движат във възходяща линия. Последната седмица е изключителна за „звездашите”, които победиха вечния враг Партизан, след това силния тим на Цибона, а днес и един от най-титулуваните руски отбори.

Филип Виденов бе титуляр за състава на Ацо Петрович и за 28 минути вкара 11 точки, направи пет асистенции и овладя четири борби.

Двубоят не започна добре за Цървена звезда, и Динамо бързо установи контрол над играта, като след първата част руските баскетболисти водеха с 10 точки – 13:23. Във втората четвъртина решаваща роля изигра Тадия Драгичевич, който в средата на частта намали изоставането до три – 26:29, след три поредни свои коша.

Последното американско попълнение на Звезда Майк Тейлър дебютира с червено-белия екип, за да помогне за обрата малко преди почивката. Филип Виденов реализира решаващ кош две минути и половина преди края на полувремето, с което сърбите поведоха с 33:32, за първи път в мача. Динамо обаче продължи да играе спокойно, и успя да удържи, макар и минимален аванс преди паузата – 37:39, като Виденов отбеляза последния кош преди двата състава да се оттеглят в съблекалните. Решителен момент имаше точно в края на полувремето, когато лидерът на московчани Сергей Биков получи доста спорно четвъртото си лично нарушение в срещата.

Веднага след подновяването на играта Цървена звезда изравни до 39:39, и последва сериозна размяна на кошове и водачество. В края на третата четвърт домакините водеха с 54:50, след тройка на Вук Радивоевич в последните секунди. Звезда поддържаше малкия си аванс до средата на последната част, когато Динамо изравни отново при 57:57. Руснаците дори поведоха, но последва нов хикс – 63:63 – две минути преди финалната сирена.

Оттук до края Звезда влезе в серия, и в последните минути реализира 13 точки, срещу едва четири за съперника. Неманя Биелица и Вук Радивоевич увеличиха преднината на сърбите, а накрая Владимир Щтимац сложи точка на нещата с тройка, оформила крайното 76:67.

Петима играчи на домакините имаха двуцифрен точков актив, като Радивоевич и Щтимац реализираха по 14. Сергей Биков вкара най-много за Динамо – 19.

Другият мач от група F е по-късно тази вечер, между Шоле и Бенетон.