Акасваю Жирона стана последният полуфиналист в тазгодишното издание за купата на УЛЕБ след като победи руския Уникс Казан със 75:66. Във втория полуфинал утре вечер Акасваю Жирона среща друг руски представител Динамо Москва.

Центърът Дариуш Лавринович не игра поради контузия в кръста, която получи буквално преди началото на срещата.

Ариел Макдоналд и Марк Гасол бяха най-резултатни за победителите с по 19 точки, а Бранко Цветкович добави 14. Испанците ще се изправят срещу бившия си треньор от миналата година – сърбина Светислав Пешич, който сега е начело на Динамо Москва.

Душко Саванович и Сергей Чикалкин вкараха по 12, а американският гард Тарик Къркси се отчете с 11 точки.

Чикалкин и Къркси играха отлично в първата част, но чрез кош на Гасол в нейния край Жирона поведе с 25:24.

Акасваю водеше през цялото време на втората четвърт, но чрез Саванович Уникс Казан успяха да изравнят и двата отбора се оттеглиха на почивката при равенство 36:36.

Забивка на Виктор Кейру изведе напред руснаците за последен път при 42-43, но тогава Макдоналд взе нещата в свои ръце. Гардът вкара 7 поредни точки, а по-късно отново той направи резултата 59:50 в полза на испанците след 30 минути игра.

Чрез сърбите Иван Раденович и Бранко Цветкович Акасваю Жирона поддържаше разликата през последната десетка, а феновете на отбора им празнуваха победата далеч преди финалната сирена а зала „Палавела” в Торино.