Отборът на Зенит Санкт Петербург се класира за полуфиналите на втория по сила волейболен турнир в Европа - този за Купата на CEV. Пред празните трибуни в балона в зала "Васил Левски" в Пазарджик руският тим се наложи с 3:0 (26:24, 25:14, 25:22) над чешкия Дукла Либерец.

Зенит имаше затруднения само в първия гейм и до средата на третия. В първата част руският тим загуби аванс от 4 точки при 19:15, но все пак успя да я затвори след 26:24. В третата Дукла водеше със 17:12, но огромната класа на съперниковия тим не позволи изненада. Във втория гейм Зенит взе ранен аванс и даде само 14 точки на съперника. Виктор Полетаев бе най-резултатен за победителите с 15 точки, а 10 прибави Егор Клюка. За Дукла с 10 точки завърши Ян Щокр.