Българският шампион Левски допусна 23-а загуба в Адриатическата лига по баскетбол. В последния си домакински мач от надпреварата "сините" отстъпиха пред Унион Олимпия (Словения) с 56:78 точки.

Състезателите на треньора Константин Папазов са на последно място в класирането с едва две победи от 25 мача. Гостите си осигуриха петото място в редовния сезон.

В срещата интрига нямаше, след като баскетболистите на Унион спечелиха първата част с 24:6, а в началото на втората четвърт поведоха с 32:6 точки.

На почивката словенците имаха аванс от 41:16, а през второто полувреме продължиха спокойно да водят в резултата.

За словенския тим българският национал Христо Николов беше титуляр, игра 21:37 минути и се отличи с 8 точки, 7 борби, 1 асистенция и 2 отнети топки.

За Левски Димитър Ангелов реализира 17 точки, капитанът Павел Иванов вкара 13 точки и Алекс Симеонов завърши с 11 точки.

Ален Омич записа 22 точки за победителите, а 17 точки отбеляза Блаж Махковиц.

В последния си мач от турнира Левски гостува на Цибона (Хърватия) на 22-и март. /БТА