Много трудна победа в поредния кръг на полското първенство взе Асеко Проком с българина Филип Виденов в състава си. Шампионите се справиха с четвъртия в класирането Трефъл Сопот със 78:76 точки като домакин и излязоха начело в класирането в Полша с 12 победи и 3 загуби.

Виденов имаше сериозен принос за успеха след като завърши с 10 точки, 3 борби и 3 асистенции.

Срещата бе много равностойна през цялото време, като никой от тях не успя да вземе надмощие. Преди последната част домакините водеха с 4 точки, но гостите не се предаваха и изравниха при 71:71, пише bgbasket.com.

След това Трефъл Сопот дръпна с 3 точки, Проком отбеляза 4 поредни и излезе напред с 1 точки. Последва нов кош за гостите и нова смяна на водачеството, след което домакините сбъркаха. Същото направиха и гостите, а Филип Виденов получи топката. Българският национал бе фаулиран и вкара два наказателни удара, за да даде аванс на тима си. След това гостите отново сгрешиха и това бе краят на надеждите им.