Българският баскетболист Александър Везенков се завърна след контузия в отбора на Олимпиакос (Пирея), но гърците отстъпиха категорично при гостуването си с 53:76 при визитата си на турския Анадолу Ефес. Везенков започна в срещата от 25-ия кръг на баскетболната Евролига като титуляр, вкара 9 точки, но беше много по-полезен под кошовете, след като взе 8 борби- най-много от целия отбор.

Това е пета поредна загуба за червено-белите от Пирея и те са на 12-о място, след като остават с 11 победи и имат 14 поражения. Турците пък са 6-и с 14/10. Мачът започна блестящо за гостите и те доминираха по всички показатели в първата четвърт. Те спряха Анадолу Ефес с отлична защита, а с тройка на Костас Слукас водеха с 26:11.

Влизайки във втората четвърт с ефектно изпълнение на Ларкин, Анадолу Ефес се възстанови и направи серия от 15:2, като в 15-ата минута имаше пасив едва от 2 точки - 26:28. Ситуацията продължи в същата лоша посока за Олимпиакос и те изоставаха в 18-ата минута с 37:30. Гърците вкараха само 8 точки през тази четвърт, а Анадолу Ефес влезе в съблекалнята напред 43:34.

Второто полувреме продължи в същата тенденция, а Анадолу Ефес увеличаваше преднината си - до 15 точки в 25-ата минута: 53:38. Отборът-домакин, който показа комфортна игра в последната част, увеличи разликата до 25 точки в 39-ата минута с доста сериозен принос на резервите, които влязоха в края на мача - 76:53.