Уругваецът Естебан Батиста спаси Макаби Тел Авив в третия кръг от баскетболната Евролига. Пред 11 000 зрители в Тел Авив той вкара 14 точки за 17 минути игра, повечето от тях през решителната четвърта част за победата на Макаби над Ефес Пилзен със 73:67.

Домакините играха без контузената си звезда Никола Вуичич. Те вкараха 11 поредни точки, 6 от които на Батиста в края на третата и началото на четвъртата част. Макаби губеше с 46:55, но успя да се върне и да спечели, с което вече има две победи в група В. Терънс Морис добави 11 точки, 9 борби и 3 чадъра за домакините.

Преди срещата старши треньорът на гостите Дейвид Блат бе награден за своите заслуги към израелския гранд, чийто наставник бе преди години.

Срещата бе много оспорвана, като нито един от отборите не успя да поведе с двуцифрена разлика. В края благодарение на Батиста и Морис, Макаби изтръгна победата. Това бе пета поредна победа за тях пред собствена публика.

За Ефес Пилзен Андре Хъдсън вкара 21 точки, но само 3 от тях през второто полувреме. Дрю Никълъс добави 14 точки и 6 асистенции.

Следващата седмица Макаби Тел Авив гостува на Уникаха Малага, докато Ефес Пилзен посреща в Истанбул Льо Ман.