Панатинайкос победи Нанси като гост с 80:70 в среща от третия кръг на баскетболната Евролига. „Зелените” взеха заслужен успех, но той в никакъв случай не бе лесен. Те поведоха с лекота в резултата и на почивката имаха аванс от 45:37. Третата четвърт обаче бе необяснимо слаба за ПАО, като тимът реализира едва девет точки. Така разликата бе стопена на една точка преди заключителната част. В нея очаквано Панатинайкос натисна педалите и в крайна сметка си осигури успеха с 80:70. Гърците са с две победи и загуба до момента, докато Нанси е без успех в група В.

Най-полезен за ПАО бе Майк Батист с 18 точки и 10 борби.14 точки и девет борби добави Диамантидис. За Нанси Рикардо Гриър реализира 26 точки.

АЛБА Берлин устоя само една част срещу ТАУ Керамика и загуби катастрофално гостуването си със 65:106. Само във втората четвърт испанският тим натрупа аванс от 20 точки, като спечели десетте минути с 34:14. Постепенно преднината на ТАУ нарастваше, за да стигне невъзможни измерения. Най-резултатен бе Игор Ракочевич с 27 точки, а още петима играчи на испанския гранд записаха двуцифрен точков актив. Ансу Сесай със своите 11 точки вкара най-много за АЛБА Берлин.

В друг интересен мач Проком победи Жалгирис с 65:60. Бившият гард на Лукойл Академик Уили Дийн не бе в групата на Жалгирис.