Баскетболният състав на Берое претърпя трето поредно поражение в Балканската лига. Заралии загубиха при гостуването си на македонския Кожув с 81:90.

Двубоят започна сравнително равностойно, а старозагорци имаха своите добри минути, като дори взеха аванс със 7 точки.

Във втората част обаче българите започнаха слабо и натрупаха изоставане с 0:18 точки. След паузата македонците увеличиха аванса си още повече. Постепенно обаче Берое вдигна оборотите и намали изоставането си.

В решителната четвърт домакините дръпнаха с 16 точки, но заралии намалиха преднината на опонента си до 6 точки. Това обаче не бе достатъчно и в крайна сметка двубоят завърши с успех за Кожув с 90:81.

Най-резултатен за българите бе Тихомир Желев с 20 точки, 8 асистенции и 5 борби.