Шампионът на Испания Реал Мадрид постигна убедителна победа с 95:72 над германския Брозе Баскетс Бамберг в двубой от 13-ия кръг в Евролигата. "Кралският клуб" взе инициативата още от първите минути на мача, поведе с 24:9 след първата четвърт, и не изпусна надмоществото си до края на срещата. Тийнейджърът Лука Дончич бе най-резултатен за Реал с 16 точки, 6 борби и 5 асистенции, докато Серхио Юй завърши с 14 точки.

За Бамберг най-полезен с 18 точки, всичките вкарани от зоната за 3 точки, бе Лука Щайгер.

Отборът на Олимпиакос постигна четвърта поредна победа, след като се наложи 73:65 точки над гостуващия Цървена звезда. Гръцкият тим поведе през първата четвърт, а след 3 последователни тройки през втората част авансът на домакините стана двуцифрен, което предреши изхода на двубоя.

Мат Лоджески вкара 18 точки за Олимпиакос, Ерик Грийн прибави 15, а Никола Милутинов завърши с 11.

източник: BGNES

За Цървена звезда най-полезен бе бившият играч на Голдън Стейт Уориърс Огнен Кузмич с 13 точки и 14 борби. Литовският Жалгирис Каунас даде сериозен знак за амбициите си в турнира през този сезон, след като се наложи с 84:71 точки над турския Анадолу Ефес като гост. Кевин Пангос вкара 15 точки за Жалгирис, а Едгарас Улановас прибави 14, реализирайки при всичките 5 стрелби към противниковия кош.

За Анадолу най-резултатен бе френският национал Тома Юртел с 18 точки. В Казан местния Уникс победи със 73:60 точки гостуващият Галатасарай. Макар да играха без топреализитора на Евролигата Кийт Лангфорд, домакините не се затрудниха особено с истанбулския гранд. Евгени Воронов вкара рекордните в кариерата си 22 точки, докато за Галатасарай със 17 точки завърши ветеранът Синан Гюлер.

Тази вечер са и останалите 4 двубоя от кръга.

Очаква се участие в тях да вземат и двамата български национали Александър Везенков и Йордан Минчев.

Везенков и Барселона гостуват на Баскония, докато Минчев и Фенербахче посрещат Дарушшафака. /БТА