Скромният черногорски тим Теодо (Тиват) дочака първа победа в Балканската лига по баскетбол, след като му гостува българския Рилски спортист.

Черногорците победиха с 84:81, след като през цялата среща отстъпваха. Баскетболистите на Росен Барчовски имаха предимство в резултата през цялото време, но липса на характер и физическа издръжливост се оказа фатална за тях.

Александър Радулович вкара 22 точки и взе 9 борби за Теодо, а Данило Сибалич добави 17 точки при дебюта си. За Рилски спортист по 16 точки вкараха Симеон Илиев и Любомир Киров. След този резултат Рилски спортист има 3 победи и 3 поражения в група А на регионалния турнир, като единствено заради мач повече остава на 1-о място в класирането.

Ситуацията за отбора от най-малката черногорска община не се променя, те са си последни, но вече имат една победа.

Рилски спортист поведе в началните 4.30 минути със 7:2, но във втората част Теодо вкара 7 безответни точки и изравни. Нови 8 последователни точки в полза на Рилски спортист отново дадоха аванс на българите. Картинката остана същата и след третата част, но силно начало в четвъртата и серия от 14:3 точки в полза на Теодо изравниха резултата на 69:69.

До края на мача самоковци имаха минимална преднина, която обаче беше заличена в последната минута. При 82:81 26 секунди преди края Мийович пропусна да вкара, Сибалич взе борбата, но беше фаулиран. Той не пропусна да вкара и двата наказателни удара и наказа Рилски спортист.

Състав на Р. спортист: Антъни Гуджино 6, Симеон Илиев 16, Върнън Тейлър 9, Йордан Бозов 10, Златин Георгиев 5 (Джулиън Норфлийт 15, Любомир Киров 16, Красимир Георгиев, Тодор Тодоров)/БТА