Испанският Тау Керамика победи със 75:64 Олимпиакос, който е воден от новия национален селекционер на България Пини Гершон.

Отборът от Витория започна добре мача и поведе след първите 10 минути с 25:14, но гърците се върнаха през втората част и на почивката водеха с две точки преднина.

Решаваща за развоя на мача се оказа последните десет минути, в които Тау Керамика доминираше и спечели четвъртата четвърт с 18:5.

Най-резултатен за домакините бе Мирза Телетович с 19 точки, а по 12 добавиха Зоран Планинич и Пит Майкъл, който овладя и 9 борби.

Българският национал Родерик Блекни игра близо 24 минути за Олимпиакос и отбеляза 13 точки. Той завърши с отлични показатели, като стрелбата му от две точки бе 5 от 5, а от три 1 от 2.

Най-резултатен за гърците бе бившият баскетболист на Тау Арвидас Мачиаускас, който вкара 14 точки.

Във временното класиране Олимпиакос се намира на четвърто място в група А с актив от четири победи и четири загуби.