Отборът на ТАУ Керамика надделя категорично над Олимпиакос с 84:59 (20:12, 20:16, 19:12, 25:19) в мач от четвъртфиналните плейофи в Евролигата.

По този начин домакините за пореден път показаха класната си игра у дома и вече имат 28 мача подред без загуба на собствен терен в този баскетболен турнир.

Олимпиакос показа по-колеблива игра. Почти през цялото време на мача испанците доминираха и диктуваха темпото. Игор Ракочевич се разписа с 24 точки за победата, а Ердоган се отличи с 13.

В последната среща от тази вечер Уникаха победи Барселона с 91:75 (17:24, 29:16, 26:19, 19:16). Гостите започнаха срещата по-мобилизирани в дори поведоха в резултата, но на почивката Уникаха се оттегли с по-голям точков актив при 46:40 точки.

До края на мача домакините не изпуснаха предимството и така срещата приключи в полза на Уникаха. Най-резултатен в срещата бе Фейсън със 17 точки, а за Барса с най-много точки се разписа Хуан Карлос Наваро - 15.