Шампионът Барселона и Панатинайкос ще играят един срещу друг четвъртфиналите на Евролигата по баскетбол за мъже. И двата отбора спечелиха своите мачове в последния кръг, но гръцкият шампион остана на второ място в своята група. Гърците победиха със 77:61 точки Уникаха (Испания). Дрю Никълъс завърши с 18 точки, а Димитрис Диамантидис добави 15 за успеха.

Барселона пък спечели срещу Унион Олимпия със 76:58 точки. В отсъствието на Хуан Карлос Наваро най-резултатен бе и Яка Лакович с 12 точки.

Валенсия с треньора Светислав Пешич, си осигури място на четвъртфиналите след успех над Фенербахче с 82:68 точки в последния мач от груповата фаза.

С най-голям принос за успеха бяха френският национал Нандо Де Коло и литовският център Робертас Явтокас, завършили с по 15 точки, а Душко Саванович добави 14. За Фенербахче Емир Прелджич реализира 20 точки. Съперник на Валенсия на четвъртфинала ще е друг испански тим -Реал (Мадрид), който загуби у дома от Монтепаски със 77:95 точки, след като до момента нямаше поражение в Топ 16.

Каха Лаборал (Испания) спечели група Е след трудна победа като гост над Лиетувос Ритас със 77:68 точки. Така домакините бяха елиминирани от турнира, а испанците завършиха първи в групата с 4 победи и 2 загуби.  Силен мач за победителите изигра Фернандо Сан Еметерио, завършил с 19 точки и 11 борби.