Словенският Цинкарна разгроми гостуващия Берое (Стара Загора) с в среща от Адриатическата лига по баскетбол за жени.

Българките останаха на върха в подреждането с 21 точки, а тимът от Целе се изкачи на второто място с 20.

Двубоят започна добре за момичетата на Татяна Гатева, които дори водеха с 12:9 след първите три минути, но постепенно словенките овладяха контрола върху мача и със силна серия във втората половина на първата част дръпнаха с 30:22. Берое успя да намали до 31:37 в началото на втората четвърт, но след серия от 15:2 точки до почивката Цинкарна на практика предреши мача.

Авансът на домакините продължаваше да расте и малко преди средата на последната четвърти премина 30 точки при 79:48.

Зала Фришковец беше най-добра за домакините с 27 точки, 6 борби и 4 асистенции. Шатрис Уайт допринесе с 15 точки и 7 борби.

За старозагорки с по 16 точки завършиха Снежана Алексич и Ана Почек.

Среща от Адриатическата лига по баскетбол за жени:

Цинкарна Целе (Словения) - Берое (Стара Загора) - 90:68 (30:22, 22:11, 22:15, 16:20)