Шампионът Макаби Тел Авив с изненадващо загуби със 73:83  (40:44) от хърватския Цедевита като домакин в среща от група "В" на баскетболната Евролига за мъже. Тимът от Загреб вкара 14 тройки за първия успех в историята  си като гост в надпреварата.

Роко Укич беше най-резултатен за  хърватите със 17 точки, а с 16 точки се отличи Неманя Гордич.  Марио Делас пък допринесе с 10 точки и 9 борби за първата победа на Цедевита за сезона. За израелците Джереми Парго завърши с 24 точки и 5  асистенции, а Девин Смит добави 14 точки и 7 борби, но това се  оказа недостатъчно. Гостите имаха аванс през цялото първо полувреме, но в  началото на третата четвърт Макаби изравни при 47:47. В  последствие след серия от 13:2 точки хърватите дръпнаха с 62:51  и до края на допуснаха обрат. В група "С" Барселона записа четвърта поредна победа след  80:78 (41:41) над Фенербахче в Истанбул.

Брад Олесън беше най-резултатен за испанците с 16 точки, а  Анте Томич и Джъстин Долман добавиха по 12 точки и по 6 борби. Лука Зорич беше най-полезен за турците с 18 точки и 10  борби. Домакините пропиляха аванс от 56:49 точки от среда трета  четвърт, като след серия от 13:2 точки Барса обърна до 62:58  точки в своя полза. Испанците влязоха с аванс от 80:73 в  последните три минути, но със силна серия Фенербахче дори получи шанс да стигне до обрат, но Емир Прелджич пропусна да вкара от  зоната на трите точки в края и да донесе победата на тима си.

В другата среща от групата полският Туров постигна първата  победа в историята си в Евролигата, след като надделя над  гостуващия Байерн Мюнхен с 89:78 (42:39). Центърът Дамиан Кулиг беше най-полезен за домакините с 22  точки и 6 борби Нихад Джедович беше най-резултатен за германците с 16 точки. В група "А" Жалгирис надделя над гостуващия УНИКС Казан със  77:71 (40:37) и се утвърди на второто място с три победи и едно  поражение.

Лидер е Реал Мадрид с пълен актив от четири успеха. Нападателят Джеймс Андерсън направи страхотен мач за  литовците с 27 точки и 11 борби. Гардът Кийт Лангфорд пък се отличи с 24 точки за руския тим, който остана само с една победа от четирите си двубоя в  Евролигата досега. Друг руски тим Нижни Новгород допусна трето поражение в  надпреварата след 66:76 (24:42) от турския Ефес Истанбул.

Гостите предрешиха мача до голяма степен още през първото  полувреме, като се оттеглиха с аванс от 42:24, а малко след  средата на третата четвърт преднината им достигна до 24 точки  при 60:36. Със силна последна част играчите на Нижни Новгород намалиха  до 66:72 малко повече от минута преди края, но за повече нямаха  сили. Ефес е трети в групата с три победи и една поражение./БТА