Двата руски отбора – Спартак Санкт Петербург и Локомотив Кубан, който стигнаха до четвъртфиналите на турнира Еврочалъндж записаха победи в първите срещи. Бившият съперник на ЛукОйл Академик в групата от Топ 16 на баскетболната надпревара Спартак победи турския Пинар Кършияка със 78:73 точки като домакин, а екс-състезателят на „студентите” Перо Антич не записа точка в актива си.

Локомотив Кубан пък успя за вземе ценен успех като гост на френския Гравелин с 92:21 точки. В третия четвъртфинален двубой белгийският Оостенде се справи с Вентспилс за крайното 86:74 точки.

Три от вторите срещи в четвъртфиналните серии са на 24-ти март. Тогава играят ЛукОйл Академик и Кърка Ново место, Пинар – Спартак и Локомотив – Гравелин. Единствено мачът между Вентспилс и Оостенде е на 25-ти март. Ако обаче се стигне до трети мачове в двойките, то те ще се играят на 30-ти март.