Исторически успех записа Рилски спортист. Воденият от Александър Тодоров състав срази със 72:65 македонския отбор Работнички и стана първият български отбор, който продължава в следващата фаза на Балканската лига.

Активът на Рилски спортист е 4 победи и една загуба. Пред хиляда зрители в "Арена Самоков" българският тим стартира силно и набързо натрупа 13 точки преднина. В първите секунди на втората четвъртина с мълниеносни контраатаки домакините вдигнаха разликата до 20 точки, но вместо да задържат комфортната преднина, те се подадоха на еуфорията по трибуните и допуснаха серия от елементарни грешки.

Особено критичен бе моментът в края на третата и началото на четвъртата част, когато гостите от Скопие успяха да изравнят резултата - 61:61. С много воля и отлична игра в защита обаче Рилски спортист все пак стигна до победата.

Най-добри показатели за домакините след края на епичния сблъсък имаше американският център Травис Питърсън. Той завърши срещата с 20 точки, 9 борби и 3 забивки.