Баскетболния тим на Рилски спортист претърпя поражение с 86:88 от македонския Кожув в мач от Група D на Балканската лига.

Така с успеха Кожув си осигури първото място в групата и класиране за полуфиналите, докато Рилски спортист е трети.

Макендонците започнаха добре мача, малко след началото влязоха в добра серия и поведоха убедително. Рилски опита на два пъти да намали аванса на съперника си, като се стигна до разлика от 5 точки, но след това Кожув дръпна с 14.

Второто полувреме стартира отново силно за баскетболистите от Кожув, които поведоха с цели 19 точки. Рилски обаче изравни играта, а чудесните изяви на Златин Георгиев и Гуджино, които се отчетоха с ценни тройки, вдъхнаха вяра.

Малко пред края на мача Рилски изравни резултата, но макар и този импулс в представянето на Рилски в последните минути, може би и при липсата на малко късмет, Кожув успя да вземе успеха само с 2 точки аванс.

Жарко Ракочевич се отчете с 22 точки, а Йордан Бозов с 21. За Кожув Милан Янюшевич направи 21 точки.