Рилски спортист ще има да наваксва две точки пасив в Самоков, във финала на Балканската лига, след като загуби със 72:74 от Сигал Прищина в Косово.

Тази година за първи път няма Финална четворка на турнира, а финалът се играе в два мача на разменено гостуване. На 29 в Самоков, Рилецо ще се опита да спечели с повече от две точки, за да спечели за втори път в историята си трофея.

Преди двубоя, започнал с фантастична хореография на домакините, бяхната звезда Дардан Бериша получи награда за MVP на сезона в Балканската лига.

Рилецо започна по-силно, и взе преднина през първото полувреме, но след почивката Сигал игра доста по-силно, и позволи на гостите да отбележат само 13 точки в третата четвърт, а в последния период дори взе преднина от девет точки.

Домакините обаче не вкараха кош в продължение на последните три минути и половина от мача, и Рилецо успя да стопи само до две точки изоставането си, преди реванша.

С 21 точки за Рилски спортист завърши Жарко Ракочевич, 20 добави Върнър Тейлър, а 12 още реализира Йордан Бозов.

За Сигал, Един Бавчич отбеляза 23 точки, а 18 вкара и Дардан Бериша.