Отборът на Рилски завърши с победа участието си в група Б на Еврохолд Балканска лига по баскетбол за мъже. В последната си среща самоковци се наложиха над македонския Фершпед Работнички с 92:87 точки в интересен двубой в Скопие и оглавиха класирането в групата.

С най-голям принос за успеха на Рилски спортист бе Папич с 24 точки и 11 борби. Миркович и Питърсън добавиха съответно 21 и 19 точки. За домакините най-резултатен бе Тасовски с 20 точки.

След този триумф баскетболистите водени от македонския наставник Александър Тодоров вече се недостижими на първото място с актив от 6 победи и 2 загуби и на четвъртфиналите след седмица ще играят с отбора, който се класира на четвърто място в другата група А.

Съставът на Работнички с треньор Марин Докузовски начело, пък трябва да гони задължителна победа над сръбския Мега Хипо Лизинг, за да се класира на второ място в групата и играе срещу третия от другата група в БИБЛ.