Реал Мадрид записа втора победа в Топ 16 на Евролигата, след като снощи надделя с 80:70 над Олимпиакос. „Белият балет” няма поражение в евротурнирите в собствената си зала „Висталегре” вече в 20 мача, или две години и 12 дни. Момчетата на Жоан Плаза пък показват невероятна устойчивост срещу гръцките мега-грандове, като в първата фаза победиха и Панатинайкос насред Мадрид.

Срещата от група F бе много интересна, но въпреки страхотната битка на паркета, всъщност Реал имаше тотално превъзходство и водеше през всичките 40 минути, на моменти дори с 15 точки.

С великолепната си игра и сърцатите прояви, „кралският клуб” даде поредна заявка за участие във Финалната четворка, която тази година ще се проведе именно в Мадрид.

Новият старши треньор на Олимпиакос Панайотис Янакис още няма победа в Европа, откакто наследи на поста селекционера на България Пини Гершон по-рано през месеца.

Натурализираният българин Родерик Блекни бе резерва за гръцкия тим. Гардът игра 19 минути, за които вкара три точки и направи две асистенции.

Най-резултатен в мача бе Алекс Мумбру с 16 точки за Реал Мадрид.Луис Бълок добави 14, а Чарлз Смит се отчете с 13. За гостите Лин Гриър вкара най-много – 15 точки.