Отборът на Макаби Тел Авив победи Реал Мадрид със 100:96 (16:18, 21:24, 28:20, 21:24, 14:10) след продължение като домакин в Израел в мач от последния, 34-и кръг и записа 20-и успех, който му отрежда петото място. Испанският гранд засега е на втора позиция в редовния сезон на турнира с актив 23-11, но очаква изиграването на двубоя на Барселона в петък вечер, за да научи окончателното си класиране.

Двата състава изиграха оспорван и интересен сблъсък, в който домакините имаха преднина от 3 точки при 65:62 след третата част, а редовните 40 минути приключиха при равенство 86:86.

Испанският национал Лоренцо Браун бе най-резултатен за Макаби Тел Авив с 22 точки, 4 борби и 6 асистенции, а за гостите от Мадрид Гершон Ябуселе отбеляза 25 точки, 8 борби и 4 асистенции.

Цървена звезда надделя над турския Фенербахче с 91:89 (15:21, 26:18, 16:18, 22:22, 12:10) също след продължение като домакин в Белград. Сърбите вече бяха загубили шансове за плейофите и заемат десето място със 17 победи и 17 поражения, а въпреки загубата Фенербахче ще завърши в топ 8 с актив 19-15, благодарение на успеха на Олимпиакос над Баскония по-рано тази вечер.

След равенство 79:79 в редовното време на срещата в сръбската столица отборът на Цървена звезда удължи победната си серия във всички турнири на осем мача.

Факундо Кампацо помогна за успеха на домакините с 24 точки, 3 борби и 3 асистенции, а за Фенербахче Джонатан Мотли завърши с 27 точки и 8 борби.

В Германия АЛБА Берлин надигра френския АСВЕЛ Вильорбан с 88:71 (20:16, 18:20, 27:18, 23:17) и с втората си поредна победа завършва сезона в Евролигата с актив 11-23, като се намира на предпоследното, 17-о място. АСВЕЛ на натурализирания американец Дий Бост е последен, 18-и с 8 успеха и 26 загуби.

Бост се отчете с 3 точки, 1 борба, 5 асистенции и 2 откраднати топки за 27 минути на терена, а Юсуфа Фал добави 14 точки и 6 борби за гостите. За състава на АЛБА Берлин Люк Сикма отбеляза 12 точки и 7 борби.

В италианския сблъсък в последния кръг от редовния сезон Виртус Болоня се справи като домакин с Армани Олимпия Милано с 89:84 (22:26, 17:21, 26:21, 24:16). Виртус Болоня заема 14-ото място с 14 победи и 20 загуби, докато съставът от Милано държи 13-ата позиция с актив 15-19.

Последните четири мача от редовния сезон ще се изиграят утре (петък): Барселона – Валенсия, Партизан – Панатинайкос, Байерн Мюнхен – Жалгирис и Анадолу Ефес – Монако.

Автор: БТА/Кремена Младенова