Испанският колос Реал мадрид, 8-кратен шампион в баскетболната Евролига за мъже, се класира на финал в турнира и през настоящия сезон, след като победи с 96:87 (55:35) турския Фенербахче. Кралският клуб ще се бори за своя първи трофей от 1995 година насам срещу гръцкия Олимпиакос, който пък се наложи със 70:68 (35:36) над руския ЦСКА Москва.

Двубоят за титлата, насрочен за неделя вечер, ще бъде повторение на мача от 2013 година, когато Олимпиакос надви Реал със 100:88 в Лондон. И двата полуфинала генерираха много енергия в мадридската зала "Паласио де Депортес", където няколко хиляди турски фенове накараха играчите на Фенербахче да се чувстват домакини. Но самите те почти замлъкнаха още във втората четвъртина, когато баскетболистите на испанския гранд превърнаха точка дефицит в 20 пункта преднина.

Мексиканският център Густаво Айон наниза 16 точки само през първото полувреме, а американският гард Кевин Ривърс добави други 12 в серията от точни изстрели от тройката. По-рано през деня, в първия полуфинал, Василис Спанулис вкара 11 точки в последните пет минути при победата на Олимпиакос над ЦСКА Москва. Плеймейкърът на гърците завърши с общо 13 точки в мача, който беше почти пълно копие на финала от 2012 година в Истанбул. Тогава стрелба със сирената на Йоргос Принтезис донесе успех с 62:61 за Олимпиакос./БТА