Отборът на Реал Мадрид продължава победния си ход в баскетболната Евролига за мъже. Испанският гранд надигра сръбския Партизан с 91:75 (26:19, 22:17, 28:15, 15:24) като домакин в Мадрид в двубой от 16-ия кръг на турнира. Успехът бе 15-и от 16 изиграни мача за Реал, който остава лидер във временното класиране, докато Партизан прекъсна успешната си серия и записа седмо поражение, което му отрежда четвърта позиция в подреждането.

Домакините превъзхождаха противника в първите три четвърти и преди финалните 10 минути водеха със 76:51. Най-резултатен за успеха на Реал Мадрид бе Джанан Муса, който се отличи с 23 точки, 4 борби и 2 асистенции. За гостите от Сърбия Бруно Кабокло завърши с 18 точки и 3 борби.

В Белград, където израелският Макаби Тел Авив играе домакинските си мачове за момента, тимът претърпя поражение от местния Цървена звезда с 92:98 (20:20, 22:31, 23:28, 27:19). Макаби заема шесто място с класирането с девет победи и вече седем загуби, а Цървена звезда е 15-и с актив 6-10.

Милош Теодосич бе най-полезен за победата на сръбския гранд с 27 точки, 2 борби и впечатляващите 14 асистенции, докато за Макаби Уейд Болдуин се отчете с 22 точки, 3 борби и 4 асистенции.

Испанският Валенсия спря победната серия на италианския Виртус Болоня след успех със 79:71 (26:21, 11:26, 23:7, 19:17) като домакин в друга среща от 16-ия кръг на Евролигата. Виртус Болоня държи втората позиция с актив 11-5, а Валенсия се намира на пето място в подреждането с девет победи и седем поражения.

Домакините изоставаха с 37:47 на почивката, но след силна трета част обърнаха до 60:54 в своя полза. Крис Джоунс бе най-резултатен за Валенсия със 17 точки, 2 борби и 2 асистенции. За италианския тим Торнике Шенгелия се отчете с 15 точки, 8 борби и 6 асистенции.