Испанският Реал Мадрид постигна 13-а победа от началото на сезона в баскетболната Евролига за мъже и остава лидер във временното класиране след успех над АЛБА Берлин с 84:77 (25:12, 21:23, 20:24, 18:18) като гост в Германия в среща от 19-ия кръг. Тимът на АЛБА заема последното, 18-о място в подреждането с актив от 6 победи и 13 загуба.

Реал Мадрид имаше превъзходство в двубоя, на почивката водеше с 46:35, а през второто полувреме удържа опитите на домакините за обрат и преди четвъртата част резултатът бе 66:59.

Джанан Муса бе най-резултатен за гостите с 15 точки, а за състава от Берлин Джалийн Смит завърши с 22 точки и 3 борби.

Турският Фенербахче записа втори пореден и общо 12-и успех след като надигра Байерн Мюнхен със 79:71 (19:18, 27:21, 21:10, 12:22) като домакин в Истанбул. Фенербахче държи четвъртото място в класирането в Евролигата, а Байерн е 14-и с баланс 7-12.

Ключова за успеха бе третата част, след която домакините взеха аванс от 67:49.

Джонатан Мотли завърши с 22 точки и 17 борби за Фенербахче, докато Огъстин Рубит се отчете с 21 точки и 3 борби за гостите от Мюнхен.

Цървена звезда победи един от лидерите в надпреварата Монако с 92:68 (23:15, 31:21, 18:14, 20:18) като домакин в Белград. За сръбския гранд това бе десети успех от 19 мача, който му отреди девета позиция във временното подреждане, а със седмата си загуба отборът на Монако се смъкна до петото място.

Най-полезен за домакините бе Филип Петрушев с 21 точки и 6 борби, а 26 точки и 6 борби за Монако отбеляза Майк Джеймс.

Тази вечер предстоят още пет мача от 19-ия кръг на баскетболната Евролига.

Автор: Кремена Младенова/ БТА