Испанският Реал Мадрид надигра тима на Монако с 95:91 (24:20, 26:26, 20:25, 25:20) като гост в двубой от 23-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже и остава втори във временното класиране с актив 16-7, колкото има и лидерът Олимпиакос. След деветото си поражение Монако вече е пети в подреждането.

Баскетболистите на Реал Мадрид водеха с 50:46 на почивката, но след по-силна трета четвърт домакините обърнаха до 71:70 в своя полза преди последните 10 минути. Двубоят продължи да бъде много оспорван и в заключителните моменти, а Марио Хезоня оформи крайния резултат с два точки наказателни удара при оставащи 5 секунди.

Именно Хезоня бе най-резултатен за успеха с 30 точки, 6 борби и 6 асистенции, а за Монако Майк Джеймс се отчете с 23 точки и 7 асистенции.

Фенербахче победи АЛБА Берлин със 101:86 (31:27, 26:20, 24:14, 20:25) като домакин в Турция в друга среща от кръга. Успехът изпрати гранда от Истанбул на четвърто място във временното класиране с баланс 14-9, докато германският АЛБА остава последен, 18-и с 6 победи и вече 17 загуби.

Найджъл Хейс-Дейвис допринесе с 24 точки, 11 борби, 3 асистенции и 3 отнети топки за победата на Фенербахче, а Яник Ветцел завърши с 13 точки и 2 борби за гостите.

Френският АСВЕЛ, чийто екип носи американеца с български паспорт Дий Бост, допусна домакинска загуба от Виртус Болоня с 64:77 (14:21, 23:18, 11:16, 16:22) и се намира на 17-ото, предпоследно място с актив 8-15. Италианският тим държи 12-ата позиция с 11 победи и 12 поражения от началото на сезона.

Бост завърши с 9 точки, 7 борби и 4 асистенции за домакините, а най-резултанен за АСВЕЛ бе Нандо дьо Коло с 15 точки, 2 борби и 6 асистенции. За Виртус Болоня Марко Белинели отбеляза 21 точки.

Баскония се справи с гръцкия Панатинайкос с 95:90 (21:23, 31:15, 24:27, 19:25) като домакин в Испания в друг мач от 23-ия кръг на Евролигата. Домакините натрупаха солидна преднина във втората четвърт, която достигна до 52:38 на почивката и през второто полувреме не позволиха да се стигне до обрат. Тимът на Баскония остава шести в подреждането с 13 успеха и 10 загуби, а Панатинайкос допусна 15-а загуба и заема 15-ата позиция.

Маркъс Хауърд вкара 24 точки и 3 борби за испанския отбор, докато за гранда от Атина с 19 точки и 5 борби се включи Дерик Уилямс.

Сръбският Партизан записа успех като гост на Жалгирис в Литва с (26:15, 21:15, 14:24, 27:20) и влезе в топ 8 на турнира. Белградският тим вече е седми с 12 победи от 23 изиграни двубоя. Жалгирис се смъкна до десето място с актив 12-11, колкото имат още осмият Макаби Тел Авив и деветият Валенсия.

Йоанис Папапетру бе най-резултатен за Партизан със 17 точки и 4 борби, а Игнас Браздейкис реализира 17 точки, 3 борби и 3 асистенции за литовския състав.