Защитаващият титлата си Реал (Мадрид) победи гостуващия Монако (Франция) с 91:73 (30:20, 23:19, 27:11, 11:23) в среща от деветия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже и продължава без загуба от началото на сезона. Испанският гранд има осем успеха в осем мача, заема първото място в класирането и е единственият тим, които е спечелил всичките си двубои до момента. Монако е на осма позиция с 4-4.

Домакините доминираха през целия мач, поведоха с 53:39 на почивката, а след 30 минути игра преднината им достигна 30 точки при 80:50.

Джанан Муса беше най-резултатен за успеха с 21 точки и 5 асистенции. Серхио Люл добави 14, а с по 12 точки завършиха Венсан Поарие и Валтер Таварес.

Донатас Мотюнас наниза 14 точки за Монако, Майк Джеймс записа 13 точки и 5 асистенции.

Макаби Тел Авив (Израел) спечели срещу Фенербахче (Турция) със 78:73 (21:28, 17:18, 18:11, 22:16). Израелците имат баланс от пет успеха и три поражения и са на пето място в подреждането, а турците са седми с 5-4.

Лоренцо Браун се отличи за Макаби с 18 точки, а Тарик Биберович и Скоти Уилбекин отбелязаха по 18 точки за Фенербахче.

Гръцкият Олимпиакос победи Цървена Звезда с 88:83 (20:23, 25:21, 19:9, 24:30) и записа пети успех в девет срещи. Алек Питърс реализира 28 точки за успеха, а за сръбския тим Неманя Недович вкара 26.

Армани Милано (Италия) спечели домакинството си на Анадолу Ефес (Турция) с 92:76 (19:18, 24:21, 20:22, 29:15) и постигна едва трета победа от началото на сезона в Евролигата.

Шавон Шийлдс вкара 18 точки, а Девън Хол приключи с 15 за домакините. Уил Клайбърн се отчете с 18 точки и 7 борби за гостите./ БТА